language – انتخاب زبان
پرداخت آنلاین
شماره حساب ها
عضویت
وضعیت آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۴, ۱۳۹۶, ۱:۲۲ ق.ظ
اغلب صاف
اغلب صاف
9°C
فشار کنونی: 1020 mb
سرعت باد: 11 km/h غرب
اطلاعات بیشتر...
 

بایگانی برای ‘بیماری های کلیوی’

کلیه

درباره پیوند کلیه و رژیم غذایی چه میدانید؟

به‌منظور مقابله با اختلالات ناشی از تغذیه نظیر، سوءتغذیه، چاقی و اختلالات چربی‌های بدن و ضایعات استخوانی ناشی از بیمار‌ی‌های کلیوی و افزایش فشارخون، بایستی رژیم غذایی را تغییرداد و در رفتارهای روزمره تجدیدنظر نمود.

همچنین در صورت لزوم داروهای خاصی نیز باید مورد استفاده قرار گیرند. چنانچه این مسائل را قبل از پیوند کلیه مدنظر قراردهیم از عوارض بعد از عمل به طور قابل توجهی پیشگیری می‌شود. البته علت این عوارض متفاوت بوده، باید دقت خاصی برای برطرف نمودن آنها مبذول گردد.

خواندن ادامه این مطلب »

کلیوی

مزایای طولانی مدت کنترل فشار خون برای بیماران کلیوی

بر اساس یافته های محققان کنترل فشار خون در افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه، می تواند خطر مرگ زودرس را کاهش دهد. این مقاله در مجله انجمن نفرولوژی امریکا (JASN) به چاپ رسیده است.

خواندن ادامه این مطلب »

کلیه

سرطان کلیه چیست؟

سرطان کلیه تنها یک نوع از سرطان های گوناگونی است که ارگان های بدن را در گیر می کند و از کلیه ها منشأ می گیرد. کلیه ها دو اندام لوبیایی شکل هستند که اندازه هر یک تقریباً به اندازه یک مشت بسته می باشد

خواندن ادامه این مطلب »

کلیوی

مصرف مایعات در بیماران کلیوی

به شرایطی که در آن کلیه های فرد عملکرد طبیعی نداشته و نتوانند مایعات اضافی و مواد زائد را از خون دفع کنند، نارسایی کلیه می گویند. در چنین شرایط شخص به قرار گرفتن تحت دیالیز نیاز خواهد داشت.

شما برای زندگی به آب نیاز دارید، اما هنگامی که تحت دیالیز هستید، ممکن است دیگر به همان اندازه قبل، به آب نیاز نداشته باشید. این امر، بدین دلیل است که ممکن است بین جلسات درمان، آب در بدن شما انباشته شود. وجود مایعات بیش از حد در بدن می‌تواند خطرناک باشد و منجر به بروز فشار خون بالا، تورم، نارسایی قلبی و مشکلات تنفسی شود

 

خواندن ادامه این مطلب »

کلیه

۱۰نکته کلیدی برای داشتن کلیه های سالم

۱۰نکته کلیدی برای داشتن کلیه‌هایی سالم

مطالعات اخیر مشخص کرده اند که حدود ۲۶ میلیون آمریکایی مبتلا به بیماری مزمن کلیه می باشند و تعداد آن‌ها روز به روز در حال افزایش می باشد، مگر آنکه آمریکایی ها اقدامات جدی و مؤثری را برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری انجام دهند.

خواندن ادامه این مطلب »

کلیوی

رژیم غذایی و بیماری کلیوی

در این مقاله به بررسی نقش چربی‌ها و نیز نمک در رژیم غذایی افراد مبتلا به ناراحتی کلیوی پرداخته ‌شده است.

خواندن ادامه این مطلب »

کلیوی

زندگی بهتر برای بیماران دیالیزی

افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی که تحت دیالیز قرار می‌گیرند نیز می توانند زندگی راحتی داشته باشند، متن زیر دربردارنده توصیه هایی کاربردی برای بیمارانی است که باید تحت دیالیز قرار گیرند.

خواندن ادامه این مطلب »

کلیه

عفونت کلیه در دوران بارداری

در میان تغییرات زیاد و گوناگونی که در دوران بارداری در بدن اتفاق می‌افتد، می‌توان به افزایش احتمال خطر ابتلا به عفونت دستگاه ادراری اشاره کرد.

خواندن ادامه این مطلب »

کلیوی

تغذیه در کودکان مبتلا به نارسایی مزمن کلیوی

تغذیه در کودکان مبتلا به نارسایی مزمن کلیوی:

بیماری مزمن کلیه (CKD) چیست؟

بیماری مزمن کلیه، به هر نوع بیماری اطلاق می گردد که منجر می شود کلیه ها به مرور زمان عملکرد طبیعی  خود را از دست بدهند. در مراحل ابتدایی این بیماری، کلیه ها هنوز قادر به کار کردن هستند و تنها مشکلی که وجود دارد این است که آنها دیگر به خوبی کلیه های سالم کار نمی کنند.

خواندن ادامه این مطلب »

کلیوی

علائم مهم بیماری کلیوی را بشناسید 

بیماری کلیوی از جمله بیماری های خاموش است , یعنی تا زمانی که بیماری وخیم نشود علائم جدی بروز نمیدهد به همین دلیل است که این بیماری , بسیار اهمیت دارد .
در این پست قصد داریم علائم مهم بیماری کلیوی را مرور کنیم تا در صورت مشاهده این عوامل به موقع به پزشک مراجعه کنیم . خواندن ادامه این مطلب »