language – انتخاب زبان
پرداخت آنلاین
شماره حساب ها
عضویت
وضعیت آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۴, ۱۳۹۶, ۱:۲۲ ق.ظ
اغلب صاف
اغلب صاف
9°C
فشار کنونی: 1020 mb
سرعت باد: 11 km/h غرب
اطلاعات بیشتر...
 

بایگانی برای ‘بیماری های سرطان’

سرطان

تشخیص دقیق سرطان پروستات

طبق مطالعه انجام شده توسط محققان دانشگاه کمبریج که در مجله (PLOS) به چاپ رسیده است، مردان دارای سرطان پروستات می توانند اطلاعات دقیق تری از خطر مرگ و برنامه درمان شان داشته باشند.

خواندن ادامه این مطلب »

سرطان

جلوگیری از سرطان پستان

سرطان پستان، فقط خواندن این عبارت می‌تواند باعث ایجاد نگرانی در بانوان گردد و این امر کاملاً طبیعی است. تقریباً همه یک نفر را در اطرافیانشان سراغ دارند که با این مشکل مواجه شده باشد؛ اما این روزها خبرهای خوب فراوانی درباره این سرطان به گوش می‌رسد. درمان‌ها بهتر شده‌اند و ما بیش‌تر از همیشه با روش‌های پیشگیری از ابتلا به این بیماری آشنا شده‌ایم.

خواندن ادامه این مطلب »

سرطان

توصیه های تغذیه ای برای مبارزه با سرطان معده

سرطان معده چهارمین سرطان شایع در جهان است. اگرچه هر فردی ممکن است به این سرطان دچار شود اما وقوع آن در مردان و افراد بالای ۵۵ سال محتمل‌ تر است

خواندن ادامه این مطلب »

سرطان

جلوگیری از سرطان پوست

جلوگیری از سرطان پوست

اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و استفاده از کرم‌های ضد آفتاب ۲ اقدام مهم و حیاتی هستند که می‌توان برای جلوگیری از ابتلا به سرطان پوست، انجام داد.

خواندن ادامه این مطلب »

سرطان

کاهش پروتئین عامل سرطان به کمک رژیم غذایی و ورزش

بر اساس تحقیقات جدید، ایجاد تغییرات ساده در شیوه زندگی مانند رعایت کردن رژیم غذایی سالم و ورزش روزانه می‌تواند به کاهش پروتئین توسعه‌دهنده سرطان کمک کند.

خواندن ادامه این مطلب »

سرطان

از ابتلا به سرطان جلوگیری کنیم

آیا به دنبال راه هایی برای کم کردن خطر ابتلا به سرطان در خود می گردید؟ در این مقاله لیستی از کاربردی ترین توصیه هایی که در نشست اخیر شیکاگو  (نشست سالانه انجمن رژیم غذایی آمریکا) به آن‌ها اشاره شده است، آورده شده

خواندن ادامه این مطلب »

سرطان

پیشگیری از سرطان کولون

اگرچه سرطان کولون به عنوان یک سرطان مهم، چندان مورد اهمیت قرار نمی گیرد، اما در حقیقت باید توجه بیشتری به این سرطان بشود.

این سرطان، سومین سرطان شایع در ایالات متحده امریکا می باشد که سالانه در ۱۴۰۰۰۰ نفر تشخیص داده می شود و بیش از یک میلیون نفر در این ایالت زندگی می کنند که ابتلا به سرطان کولون در تاریخچه پزشکی ایشان مشاهده می شود.

خواندن ادامه این مطلب »

سرطان

عود سرطان خون پس از پیوند مغز استخوان

مطالعات اخیر در تعداد کمی از بیماران مبتلا به سرطان خون تحت درمان به پیوند مغز استخوان  نشان می دهد احتمالا وجود ویروس سیتومگالوویروس (CMV) در بیماران یا اهدا کنندگان، می تواند آن ها را در برابر عود بیماری و یا حتی مرگ ناشی از پیوند محافظت می کند.

خواندن ادامه این مطلب »

سرطان

سرطان پروستات:هر آنچه نیاز است در این زمینه بدانید

نگاهی اجمالی:

تخمین زده می شود که بیش از ۲/۵ میلیون نفر از مردان، در ایالات متحده آمریکا با سرطان پروستات زندگی می کنند. این سرطان، دومین علت مرگ بر اثر سرطان در مردان به شمار می رود.

برای یادگرفتن بیشتر در این زمینه و فهمیدن این که سرطان پروستات چیست، چه کسانی در معرض ابتلا به این سرطان هستند، علائم این بیماری چیست و درمان آن به چه صورت است؛ این مقاله را مطالعه کنید:

خواندن ادامه این مطلب »

سرطان

باکتریهای مفید وجلوگیری از سرطان سرطان

بر اساس گفته دکتر گرگور رید (Gregor Reid) استاد بخش میکروبیولوژی و ایمونولوژی دانشگاه وسترن و رئیس مرکز تحقیقات بهداشت لاوسان (Lawson Health Research Institute ) در لندن، باکتری های دارای پتانسیل ایجاد سرطان در سینه افراد مبتلا به سرطان سینه وجود دارند درحالیکه باکتری های مفید در سینه افراد سالم به وفور یافت می شوند و زنان را در مقابل سرطان سینه محافظت می کنند. یافته ها بدست آمده از این تحقیق استفاده از محصولات پروبیوتیک را برای حفاظت زنان در برابر سرطان سینه  حمایت می کنند. این مقاله در ژورنال میکروبیولوژی کاربردی و محیط زیست (Applied and Environmental Microbiology) به چاپ رسیده است.

خواندن ادامه این مطلب »