language – انتخاب زبان
پرداخت آنلاین
شماره حساب ها
عضویت
وضعیت آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۴, ۱۳۹۶, ۱:۲۳ ق.ظ
اغلب صاف
اغلب صاف
9°C
فشار کنونی: 1020 mb
سرعت باد: 11 km/h غرب
اطلاعات بیشتر...
 

بایگانی برای ‘بیماری های دیابت’

دیابت

از دیابت پیشگیری کنید

تغییر دادن سبک زندگی‌تان می‌تواند بزرگ‌ترین گامی باشد که برای جلوگیری از ابتلا به دیابت برمی‌دارید و باید در نظر داشته باشید که هیچ‌گاه برای شروع دیر نیست.

خواندن ادامه این مطلب »

دیابت

سویا وپیشگیری از دیابت در زنان

مصرف سویا می‌تواند از بروز دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی  در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک PCOS جلوگیری کند. 

خواندن ادامه این مطلب »

دیابت

میوه های مفید برای بیماری دیابت را بشناسید

میوه‌ها نباید از رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت حذف شوند، چراکه خوراکی هایی سرشار از ارزش تغذیه‌ای می‌باشند. اما یک فرد مبتلا به دیابت، باید به ‌اندازه و سایز هر وعده میوه‌ای که مصرف می‌کند؛ به دقت توجه داشته باشد، چراکه اغلب میوه‌ها می‌توانند حاوی کربوهیدرات بالایی باشند که این موضوع می‌تواند به‌ نوبه خود سطح قند خون را تحت تأثیر قرار دهد.

خواندن ادامه این مطلب »

دیابت

مشکلات دندانی در بیماران دیابتی

افراد مبتلا به دیابت که قند خون خود را به خوبی کنترل نمی‌کنند، احتمال بیشتری را برای دچار شدن به مشکلات دهانی دارا هستند.

این افراد معمولاً شانس بیشتری را برای دچار شدن به عفونت در لثه‌های خود و استخوان‌های نگاه دارنده دندان ها دارا می باشند، چراکه دیابت می تواند جریان خون و خون رسانی به لثه ها را کاهش دهد

 

خواندن ادامه این مطلب »

دیابت

دیابت چگونه بر چشمان شما تاثیر میگذارد؟

دیابت چگونه بر چشمان شما تأثیر می گذارد؟

گلوکز بالای موجود در خون شما (یا همان قند خون) که بر اثر بیماری دیابت ایجاد می شود، می تواند به چهار  بخش از چشمان شما آسیب برساند، این چهار بخش عبارتند از:

خواندن ادامه این مطلب »

دیابت

آشنایی با چهار نشانه ابتلا به دیابت نوع ۲

آشنایی با چهار نشانه ابتلا به دیابت نوع دو

تکرر ادرار، تشنگی بیش از حد

خواندن ادامه این مطلب »

دیابت

اگر کودک من از خوردن وعده غذایی اش خودداری کرد چه باید بکنم؟ 

اگر قبل از وعده غذایی انسولین تزریق شده است به فرزندتان ساندویچ کره بادام زمینی و ژله یا شیر یا مقداری از غذایی که خودش دوست دارد به او بدهید تا اثر انسولینی که زده است را بپوشاند و مانع افت قند خون شود. خواندن ادامه این مطلب »

دیابت

کاهش خطر ابتلا به دیابت با کاهش وزن

اگر دچار اضافه وزن هستید؛ حتماً تا کنون به  کم کردن چند کیلو وزن فکر کرده اید، اما در صورتی که مبتلا به دیابت و یا در معرض ابتلا به دیابت باشید، دیگر باید فکر کردن را متوقف کنید و شروع به اقدام برای کاهش وزن اضافه خود  نمایید.

اما چرا باید این کار را انجام داد؟ زیرا این وزن اضافی می تواند از راه های مختلفی بدن شما را تحت تأثیر قرار دهد (مثلاً مقاومت به انسولین را در شما افزایش دهد) .

خواندن ادامه این مطلب »

دیابت

توصیه هایی برای کاهش درد تزریق انسولین در افراد مبتلا به دیابت

یک خبر خوب برای بیماران دیابتی که انسولین تزریق می‌کنند! اگرچه تزریق انسولین، گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد درد و ناراحتی شود، اما باید بدانید که توصیه ها و راهنمایی هایی برای کاهش درد تزریق انسولین و حتی از بین بردن کامل این درد وجود دارد.

بیشتر توصیه هایی که در این مقاله به آنها اشاره می شود، از سخنرانی هایی که طی همایش Rocky Mountain Metabolic Syndrome توسط اتیسی سجلک، RN, CNS, CDE, BC-ADM و غیره ارائه‌شده‌اند، اقتباس گشته است.

خواندن ادامه این مطلب »

دیابت

پای دیابتی

حقایقی در مورد پا

–  آیا می دانید که ۵۲ استخوان در هر دو پای شما وجود دارد که یک چهارم استخوانهای کل بدن شماست .

۲- یک فرد معمولی در روز هشت هزار تا ده هزار قدم برمی دارد که این مقدار در مجموع حدود ۱۱۵۰۰۰ مایل در طول یک زندگی می شود که بیش از ۴ برابر محیط کره زمین است .

۳- زنان چهار برابر مردان به مشکلات پای دیابتی مبتلا می شوند. پوشیدن کفش های پاشنه دار یکی از علل این موضوع است .

۴- ۱۵% از افراد دیابتی در طول عمر خود یک بار مبتلا به زخم پای دیابتی می شوند و ۱۴% تا ۲۴% از افرادی که به عارضه ی پای دیابتی مبتلا می شوند، احتیاج به قطع پا دارند . خواندن ادامه این مطلب »